ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9298663
*
nr 929 8663
Spegel
Förgylld, höjd: 58 cm, bredd: 67 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2014
kl 19:17:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 15:04:55
1
100 kr
7/12 08:56:19
2
150 kr
7/12 17:47:56
3
200 kr
8/12 12:20:03
4
250 kr
8/12 16:59:08
5
400 kr
8/12 17:32:56
6
500 kr
8/12 17:33:33
6
600 kr
8/12 19:03:36
7
500 kr
8/12 19:03:36
6
600 kr (Budbetjänt)
8/12 19:06:50
7
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
-
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:56
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:43
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 929 8663
Spegel
Förgylld, höjd: 58 cm, bredd: 67 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 15:04:55 | 1 | 100 kr |
7/12 08:56:19 | 2 | 150 kr |
7/12 17:47:56 | 3 | 200 kr |
8/12 12:20:03 | 4 | 250 kr |
8/12 16:59:08 | 5 | 400 kr |
8/12 17:32:56 | 6 | 500 kr |
8/12 17:33:33 | 6 | 600 kr |
8/12 19:03:36 | 7 | 500 kr |
8/12 19:03:36 | 6 | 600 kr (Budbetjänt) |
8/12 19:06:50 | 7 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32 -
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:56
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:43